Roaming

Topics and things concerning this game.
Post Reply
Lesław

Roaming

Post by Lesław » 09 Jun 2007, 14:48

Witam!

Mój operator (ERA/Tak Tak) podaje, że w Szwecji będę mógł skorzystać z następujących operatorów:

* Telenor (dawne Vodafone)
* TeliaSonera
* Hutchison 3G
* Tele2 AB/Comviq
* Thuraya

Ma ktoś pojęcie, który z nich jest najtańszy?

Edit:
Już sobie odpowiedziałem. Tylko Telenor i TeliaSonera wchodzą w grę ze względu na zasięg i możliwość wykonywania połączeń do Polski.
DROGO jak ja pier.... http://www1.era.pl/roaming/roam_range.php?sec=2

wilku

Post by wilku » 09 Jun 2007, 16:10

Pycha... :cry:

YaCa
Lance Corporal
Lance Corporal
Posts: 23
Joined: 17 Mar 2007, 17:11
Location: STHLM
Contact:

Re: Roaming

Post by YaCa » 09 Jun 2007, 19:31

Lesław wrote:Witam!

Mój operator (ERA/Tak Tak) podaje, że w Szwecji będę mógł skorzystać z następujących operatorów:

* Telenor (dawne Vodafone)
* TeliaSonera
* Hutchison 3G
* Tele2 AB/Comviq
* Thuraya

Ma ktoś pojęcie, który z nich jest najtańszy?

Edit:
Już sobie odpowiedziałem. Tylko Telenor i TeliaSonera wchodzą w grę ze względu na zasięg i możliwość wykonywania połączeń do Polski.
DROGO jak ja pier.... http://www1.era.pl/roaming/roam_range.php?sec=2

wic teraz odpowiem ci jak to jest w praktyce.

majac ERA Tak Tak nikt do Ciebie nie zadzwoni, tez nie zadzwonisz nie majac jakiegos tam wymaganego stanu konta...

jadac tu prawdzalem gdzie moglem co i jak z tak takiem w szwecji i dupa, nic oprucz smsow nie dziala (sms 2 zl)

chyba ze w ciagu ostatnich 6 miesiecy cos sie zmienilo
Jestem leniwy, ale sie staram...

Lesław

Post by Lesław » 09 Jun 2007, 20:32

Hmm... Bazując na info ze strony, faktycznie, dzwonić można tylko z tych dwóch sieci o których mówiłem wcześniej, ale połączenia przychodzące są możliwe we wszystkich.

Z drugiej strony, chyba najrozsądniejszą opcją komunikacji są smsy za 2 zł. A odebrane za free! Wypas! :D
Bo jak mam zapłacić 4,26 za minutę odebranej rozmowy, to wolę dać 6,5 i sam zadzwonić, a co mi tam! Oczywiście naliczanie co minutę - sukin....

Swoją drogą trochę mamy pecha, bo nowe, niższe opłaty roamingowe wejdą w UE dopiero na jesień... shit!

User avatar
Kowiess
Private
Private
Posts: 19
Joined: 13 Dec 2006, 14:37
Location: Warszawa, Poland

Post by Kowiess » 09 Jun 2007, 21:01

Co się tak przejmujecie... :D , przecież nie będziecie dzwonić co pół godziny do mamusi by powiedzieć, że pielucha mokra :P ... Ja tam biorę stary telefon ( gdyby wpadł do wody to nie będzie mi go szkoda) i zamierzam z niego korzystać tylko w nagłych sytuacjach
Dum Spiro Spero

Lesław

Post by Lesław » 10 Jun 2007, 14:58

Kowiess wrote:Co się tak przejmujecie... :D , przecież nie będziecie dzwonić co pół godziny do mamusi by powiedzieć, że pielucha mokra :P ...

Hmm... Chodziło mi bardziej o awaryjny kontakt "w razie niemca", lub w wyjątkowej sytuacji w sprawach służbowych. Ale nie martw się, jeśli Twój telefon wpadnie do wody, na pewno znajdzie się ktoś, kto da Ci zadzwonić do mamy! :D

User avatar
Kowiess
Private
Private
Posts: 19
Joined: 13 Dec 2006, 14:37
Location: Warszawa, Poland

Post by Kowiess » 10 Jun 2007, 15:34

Ale ja nie mam mamy.........mam Mamusię :D :D

pozdro :)
Dum Spiro Spero

Post Reply