PRAD 220V (niezalezny od organizatorow)

Topics and things concerning this game.
User avatar
Kloss.
Corporal
Corporal
Posts: 77
Joined: 19 Jan 2007, 22:00
Location: POLAND
Contact:

PRAD 220V (niezalezny od organizatorow)

Post by Kloss. » 28 Mar 2007, 15:00

Witajcie,

Ostatnio z Brunnerem wpadlismy na pomysl jak rozwiazac problem pradu. Na allegro:
http://www.allegro.pl/item176856461_agr ... _fvat.html

mozna kupic agregat za 300pln co w przeliczeniu na 49 osob daje po 6 pln na glowe :lol:
Jak sie zapatrujecie na zakup zbiorowy agregatu ?

wilku

Post by wilku » 28 Mar 2007, 20:25

A po zlocie na hurra rozkręcimy go na 49 części ? :lol:

User avatar
Kloss.
Corporal
Corporal
Posts: 77
Joined: 19 Jan 2007, 22:00
Location: POLAND
Contact:

Post by Kloss. » 29 Mar 2007, 08:47

Wilku, mam nadzieje ze ci PKSy jeszcze nie wyrosly, bo troche pazernoscia zajechalo. Po zlocie to mi kolo pindola lata co sie z nim stanie. :lol: Dla mnie w tym momencie jest wart 6 pln. Mozesz sobie zrobic o niego konkurs picia, zakopac jako kamien wegielny, ugotowac na nim zupe, zabrac do Polski na inne zloty itp. To jest kwestia 2rzedna. Wazne, ze na Bergecie bedziesz mial na 100% prad za 6pln... albo wcale...

P.S. Zakladam, ze Polacy beda rozbici razem wiec mozna oswietlic obozowisko zarowkami 12V a z 230V ladowac baterie itp. Dla mnie rewelacja ale zobaczymy jak ogol na to sie zapatruje.
Zapraszam do dyskusji.

Foka

Post by Foka » 29 Mar 2007, 10:56

Kloss. wrote:Po zlocie to mi kolo pindola lata co sie z nim stanie. :lol:
Najsprawiedliwiej to będzie wyrzucić z promu za burtę :P
Kloss. wrote:Wazne, ze na Bergecie bedziesz mial na 100% prad za 6pln... albo wcale...
Taaa a jak myślisz, ile osób z tych 50ciu będzie w stanie się ładować jednocześnie?
Kloss. wrote:P.S. Zakladam, ze Polacy beda rozbici razem wiec mozna oswietlic obozowisko zarowkami 12V a z 230V ladowac baterie itp.
Proponuję zapoznać się z pojęciami wydajności prądowej czy mocy znamionowej i maksymalnej, bo zaraz jeszcze będzeisz chciał podłączyć do tego pralkę i lodówkę...

User avatar
-RAFet-
Lance Corporal
Lance Corporal
Posts: 25
Joined: 17 Feb 2007, 23:19
Location: Warsaw Poland

Post by -RAFet- » 29 Mar 2007, 11:45

trzeba by się jeszcze zrzucić na kilka złodziejek :lol:

User avatar
Kloss.
Corporal
Corporal
Posts: 77
Joined: 19 Jan 2007, 22:00
Location: POLAND
Contact:

Post by Kloss. » 29 Mar 2007, 12:17

Foka wrote:Taaa a jak myślisz, ile osób z tych 50ciu będzie w stanie się ładować jednocześnie?
Srednio ladowarka pobiera 20W.
Przy mocy znamionowej 650W / 20W = 32,5
Mysle, ze jednoczesnie okolo 30 osob, przy jednoczesnym oswietleniu obozu kilkoma zarowkami 12V.
Foka wrote:Proponuję zapoznać się z pojęciami wydajności prądowej czy mocy znamionowej i maksymalnej, bo zaraz jeszcze będzeisz chciał podłączyć do tego pralkę i lodówkę...
Źle mnie zrozumiales, nie chce na bergecie robic Las Vegas...

User avatar
Kloss.
Corporal
Corporal
Posts: 77
Joined: 19 Jan 2007, 22:00
Location: POLAND
Contact:

Post by Kloss. » 29 Mar 2007, 12:18

-RAFet-, wystarczy ze kazdy wezmie ze soba wlasny przedluzacz i problem z glowy.

Victor

Post by Victor » 29 Mar 2007, 15:27

Sam pomysł jest bardzo dobry. To może po prostu zrób listę wstępnie zainteresowanych (tylko koniecznie wyznacz termin do którego trzeba się zgłaszać). Będzie wiadomo ile jest do zapłacenia i wtedy się zadecyduje. Bo jak były problemy z wpłaceniem za nonen omen obowiązkowy transport, to już mogę sobie wyobrazić jakie będą problemy z nieobowiązkową prądnicą :]
Moją skromną osobę możesz wpisać jako wstępnie zainteresowanego -> ostateczna decyzja w zależności od kosztów zakupu (=ilości osób które się zgłoszą).

User avatar
Kloss.
Corporal
Corporal
Posts: 77
Joined: 19 Jan 2007, 22:00
Location: POLAND
Contact:

Post by Kloss. » 29 Mar 2007, 17:37

Victor wrote:Sam pomysł jest bardzo dobry. To może po prostu zrób listę wstępnie zainteresowanych (tylko koniecznie wyznacz termin do którego trzeba się zgłaszać). Będzie wiadomo ile jest do zapłacenia i wtedy się zadecyduje.
Victor, myslisz ze poskąpią sześciu zyli ??? :shock:
Victor wrote:Moją skromną osobę możesz wpisać jako wstępnie zainteresowanego -> ostateczna decyzja w zależności od kosztów zakupu (=ilości osób które się zgłoszą).
Mysle, ze kazdy zainteresowany moze sie dopisac sam jak to mialo miejsce przy autokarze.
Termin zapisow nieodwołalnie zamykam 09.04.2007r.

1. Kloss
2. Brunner
3. Victor
4.

Victor

Post by Victor » 29 Mar 2007, 20:46

Kloss wrote:Victor, myslisz ze poskąpią sześciu zyli ???
Znając życie. Heh zresztą porozmawiamy 10 kwietnia 2007 :wink:

User avatar
walcu
Lance Corporal
Lance Corporal
Posts: 23
Joined: 05 Dec 2006, 16:43
Location: Poland
Contact:

Post by walcu » 29 Mar 2007, 22:44

NIe chodzi tu nawet o skąpstwo, koło dupy mi lata te 6 zyli..
Zastanawiam się jednak jak to w praktyce miałoby wyglądać... Z racji wykonywanego zawodu wyobraźnię mam całkiem niezłą mimo to jakoś słabo to widzę.
From now on, we each carry our own shit.

Santiago

Post by Santiago » 29 Mar 2007, 23:36

i niestety musze poprzec Walca w kwestii widokow na zbiorowe wykozystanie tego ustrojstwa....

Foka

Post by Foka » 30 Mar 2007, 10:32

Dokładnie. A co z osobami, które nie zapłacą? :) Będą identyfikatory "na tych co mogą"? :) A co z ludźmi z zewnątrz? Co ze generatorem "po"?
Myślę, że organizatorzy się domyślają, że ASG=AEG=potrzebny prąd.
Poza tym moja ładowarka ma wejście na 12V i sie mogę podłączyć do samochodu ;) A i tak nie spodziewam się żebym miał taką potrzebę.

wilku

Post by wilku » 30 Mar 2007, 17:07

Pazerność? Być może, obecnie jestem bez pracy, a wydatki bergetowe rosną, chcesz o tym pogadać, zapraszam na PW.

Pomyślcie jeszcze o tym, że nie będziemy po tej samej stronie walczyli więc gdzie miałby stać ów generator?

Lampki w obozie pewnie by się przydały ale na imprezie typu Zlot w Bornym, tutaj po pierwsze ma być względna szarość, a po drugie ma być opcja 'gry 24/7' (jak mam wtedy iść do obozu czerwonych/niebieskich naładować baterię?).

Niektóry z nas mają odpowiedni zapas mili amperogodzin wystarczający do obfitej weekendowej zabawy.

Victor

Post by Victor » 30 Mar 2007, 17:40

O Boże, nie posądzam nikogo o skąpstwo.
Po prostu uważam, że pomysł nie jest zły, bo w perspektywie gdy mam do wyboru w ogóle nie mieć szans na doładowanie, a przejść do autokaru do prądnicy, wolę to drugie wyjście.
Pomysł z listą chętnych był właśnie stąd żeby nikogo do niczego nie zmuszać, bo ani to ładnie, ani z sensem, ani nawet możliwe... Jak ktoś poczuł się urażony to przepraszam, zapewniam że nie miałem takiej intencji. Sam ciułam ostatnie grosze na ten wyjazd :] Dlatego też nie chcę żeby mi go spierdolił brak prądu :]

Pozdrawiam
Victor

Post Reply